Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Sorum var Saç dökülmesi için ne yapmalıyım ?

mer_bnl

Yeni Üye
Kullanıcı
Kızlar saç dökülmesine ne iyi geliyor ne kullandıysam olmadı saclarımın dökülmesini bir türlü durduramıyorum o kadar dökülüyor ki kel kalacam dıye korkuyorum artık napmalıyım önerisi olan var mı ?

Bemiks kompoze, bepanthen ve evigen üçlüsü saç uzatma, saç dökülmesi gibi birçok saç problemi için kullanılmakta. Saçları dipten uca beslemekte ve saçlara canlılık kazandırmaktadır. Genel olarak bu üçlüden maske yapılıyor ve kullanılıyor. Birkaç sefer ben de denemiştim ve saçlarım hiç olmadığı kadar canlı görünüyordu

Saç dökülmesine hangi ampuller iyi gelir?​

Saç dökülmesi için bemiks kompoze, bepanthen ve evigen üçlüsünü karıştırarak saçlarınıza maske yapabilirsiniz. Üçü de saç dökülmesine karşı ampuller arasında yer alıyor ve üçünün de faydaları çok güzel. Tek tek sayalım o zaman

1. Bemiks Kompoze​

Bemiks kompoze ampul B vitamini kompleksidir. Hem saç bakımında hem de cilt bakımında sıklıkla kullanılıyor. Aynı zamanda unutkanlık, çabuk yorulma, kalp kası bozukluğu ve bazı hastalıklarda da tedavi olarak doktorlar tarafından reçete ediliyor. Saçlar için kullanımı zararsızdır ve reçete gerektirmiyor.

2. Bepanthen​

Bepanthen ampul 2 ml'lik cam şişelerde bulunuyor ve kutu içerisinde 5 ampul var. Bağırsak iltihabı, yaralar, saç gelişmesi bozukluğu gibi hastalıklarda doktorlar tarafından reçete ediliyor. Cilt ve saç bakımında sıklıkla kullanılan ampuller arasında. Bepanthen ampulü maske olarak ya da kullandığınız saç şampuanına ekleyerek kullanabilirsiniz. Saç dökülmesi için ampul tavsiyesi isteyenlere de öneriliyor.

3. Evigen​

Saçlara faydalı ampuller arasında evigen ampul de bulunuyor. Hücre yenileme özelliği bulunduğu için saçların uzamasına ve yeni saç oluşumunu desteklemeye yardımcı oluyor. Saç çıkaran ampuller denildiğinde akla ilk gelen oluyor böylelikle Aynı zamanda E vitamini oluşundan saçlara ihtiyaç duyduğu nemi kazandırıyor ve kuruluktan meydana gelen yıpranmaları önlüyor.

Bemiks, Evigen ve Bepanthen üçlüsünden maske nasıl yapılır?​

Üçünün de saçlara yararları çok fazla Bu üçü ile saçlarınıza maske hazırlayarak daha canlı, daha sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz. Biber ampulü kaba boşalttıktan sonra üzerine badem yağı ya da zeytinyağı ekliyorsunuz ve önce saç diplerinize sonrasında ise uçlarına uyguluyorsunuz. 1.5-2 saat beklettikten sonra saçlarınızı yıkayabilirsiniz. İlk kullanımda değişimi görmeniz muhtemel

Ben Zigavus'un saç dökülmesine karşı kür ampulünü kullanıyorum saç dökülmemi durdurdu ve saçlarımı güçlendirdi. Eczaneden aldım. Aktardan aldıklarım saç dökülmemde hiç işe yaramadı. Herkese tavsiye ederim.

bemiks bilmiyorum ama badem yağı, hint yağı ve zeytinyağı karışımnın içine bephantene ve evigen ampul kırıp kullanarak saçlarını kurtarmış biriyim.

Evet iyi geliyor. Bende zaten iş işten geçti ama eşim için yapıyoruz bu uygulamayı ara sıra. Ancak sanırım evigen ampul artık üretilmiyormuş. Onun yerine başka bir e vitamini bulmak gerek...

Bende biberiye yağı kullanıyorum saclarım hem güçlendi hemde yeni bebe saçlarım çıktı tavsiye ederim

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.