Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Sorum var Sütüm azaldı ne yapabilirim ?

Gizemkutukcu

Üye
SMS Onaylı
Kullanıcı
Bebeğim 2 aylık olucak dogdugunden beri hem mama hem süt veriyorum bir ara sütüm fazlaydı azaldı git gide her sey deniyurum ama yine aynı seviyede ne yapabilirim?

süt azaldıysa bebeğinizde az geliyor diye memede daha kısa süre duracaktır muhtemelen.üstüne mutlaka her 3saatte bir sağım yapın.

Sağım yapınca çok az geliyor sütüm birde gögüslerim yumuşak sürei emiyo sütümü tam dolmadan memede boşalıyor.

Benim de sizinki gibi ya stres sıkıntı çok etkiliyor beni sizinde öyle mi bide benim bebeyim bir aylık bile değil.

Bu şekilde düşünmeyin bebek ne kadar emerse beyne o kdr sinyal veriyor göğüsleriniz yumuşadı veya küçüldü diye sütünüz azaldı bitti düşüncesine kapılmayın.Beslenmenize dikkat edin sıcak duş uyku çok güzel süt yapıyor özellikle uyku çok önemli göğüs küçülür yumuşar bu süt azaldı anlamına gelmiyor.

Bu şekilde düşünmeyin bebek ne kadar emerse beyne o kdr sinyal veriyor göğüsleriniz yumuşadı veya küçüldü diye sütünüz azaldı bitti düşüncesine kapılmayın.Beslenmenize dikkat edin sıcak duş uyku çok güzel süt yapıyor özellikle uyku çok önemli göğüs küçülür yumuşar bu süt azaldı anlamına gelmiyor.
kesinlikle benim sütümü de encok etkileyen şey uyku.

Yardımı dokunacaksa ben su içmeyi çok severim günde 5 litre içiyorum bebeğim olmadan önce de böyleydi şimdi de böyle yapabileceğiniz en iyi şey bol su içmek dinlenmek ve süt gelmese bile sağım yapmak hatta sağımı bebeğinizi emzirmek için alın salyası göğüs ucunuza değsin sonrasında sağım yapın faydasını göreceksiniz ben hiç böyle bir sıkıntı yaşamadım ama kendim sütümü kontrol etmek için arada bi sağıyorum sağmadan önce de kızımın salyasını göğüs ucuma sürüyorum ki uyarı gitsin beyne bu sayede fazla fazla geliyor

bi de eklemek isterim bebeğinizle temas içinde olun göğüsünüze yatırın etkileşiminiz olsun o da işe yarar ten tene temas çok ama çok önemli. Benim işim bebek ve çocuklar olduğu için yardım amaçlı yazayım dedim yanlış anlamazsınız umarım ☺️

Sütü artırmak için bebeği gece emzirmelisniz gece emzirmesi çok önemlidir.

Bebek ne kadar çok emerse sütünüz o kadar çok artacaktır.mamalar bebekleri daha uzun süre tok tuttuklarından sizi emmesi daha az olunca zincirleme bir şekilde birbirini etkiliyor.

Aynı durumdayız hiç kendini üzme ben artık bıraktım veriyorum sıklıkla mama kilo almıyor ama en azından doyduğunu biliyorum o yüzden kafam rahat

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.